Kā sākt savu pavasari veselīgi? 2019-04-18

Lai arī pavasaris jau ir pusē, siltais gaiss par sevi liek manīt tikai dažu pēdējo dienu laikā. Temperatūras stabiņš beidzot ir sasniedzis padsmit grādus, tāpēc gribētos teikt, ka ir īstais laiks, lai sāktu jaunu dzīvi veselīgi. Vairums veselīgā dzīvesveida piekritēju uzsāk savas pirmās sportiskās aktivitātes - skriešanu, riteņbraukšanu, nūjošanu u.c. Kāpēc arī Tu šogad sevi nevarētu pieskaitīt pie veselīgā dzīvesveida piekritējiem? Ir jāmaina tikai daži dzīvošanas paradumi, kas noteikti nāks par labu Tev un Tavai pašsajūtai.

Sports - panākumu atslēga veselības uzlabošanā

Cilvēks un viņa ķermenis ir radīts kustībai, tāpēc mazkustīgs dzīvesveids agrāk vai vēlāk negatīvi ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību, tāpēc ir īstais laiks, lai kaut ko savā dzīvē mainītu! Ne velti saka, ka sports spēj aizstāt jebkuras zāles!

Cilvēkam, kuram attiecības ar sportu ir uz "jūs", nevis "tu", nevajadzētu pārspīlēt ar pēkšņu un krasu paradumu maiņu, jo tā var pilnībā izjaukt organisma līdzsvaru un radīt liekas veselības problēmas. Piemēram, cilvēks, kurš nav aktīvi kustējies vairāk nekā 10 gadus, nolemj agri no rīta pirms darba skriet 2 kilometrus. Kā tas varētu beigties? Sirds pārpūle, apgrūtināta elpošana vai sāpes labajā paribē noteikti būtu pozitīvākais, kas varētu notikt. Katram no mums ir sava fiziskā sagatavotība, tāpēc tas, kas vienam šķiet daudz, otram var būt tīrais nieks.

Pieaudzis cilvēks pats spēj novērtēt, cik daudz viņš spēj/nespēj izdarīt, tāpēc varbūt kāds jutīsies piekusis, apskrienot ap māju 3 reizes, taču kāds cits izjutīs nogurumu tikai pēc noskrietiem 3 kilometriem.

Pavasaris patiesībā ir lielisks gadalaiks sporta uzsākšanai. Ja ziemā ir pārāk auksti, lai dotos rīta skrējienos, kas mums regulāri liek apmeklēt sporta vai trenažieru zāli, tad pavasaris ir īstais laiks sportošanai ārpus telpām. Galvenais tā ieguvums - par to nav jāmaksā, jo skriet vai braukt ar riteni tuvākajā parkā vari bez maksas.

Pareizs uzturs - priekšnosacījums veselības saglabāšanā

Pareizs uzturs neapšaubāmi ir viens no svarīgākajiem cilvēka labsajūtas pamatelementiem. Ne velti esam dzirdējuši sākām, ka Tu esi tas, ko Tu ēd. Ne jau velti vairums sporta treneru apgalvo, ka ēdiens ir daudz nozīmīgāks faktors cīņā pret lieko svaru, salīdzinot ar sportošanu. Patiesībā pārtika ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē mūsu izskatu, enerģiju un pašsajūtu.

Jo mūsu ēšanas paradumi būs veselīgāki, jo labāk mēs jutīsimies un izskatīsimies.

Ar pareizu ēšanu mēs šobrīd nedomājam diētu, kas liek badoties un atteikties gandrīz no visa, kas spēj garšu kārpiņām sagādāt baudu; šoreiz mēs runājam par pareizu ēšanu, t.i., izvairīšanos no pārēšanās un atteikšanos no neveselīgajiem pārtikas produktiem. Viena no galvenajām problēmām, ar kuru mūsdienu cilvēki saskaras, ir pārēšanās. Viņi uzskata, ka pareizi ir ēst 3 reizes dienā tik daudz, cik vien vēderā lien, taču vai tas ir pareizi? Ikvienam, kas regulāri saskaras ar pārēšanās problēmām, vajadzētu ēst mazāk (lai nerastos pārpilnības sajūta vēderā), bet to darīt bieži.

Svarīgs aspekts veselīga uztura piramīdā ir ūdens lietošana, jo, lai cilvēks spētu normāli funkcionēt un justies, ūdens lietošana nav maznozīmīga.

Varbūt šķiet dīvaini, taču patiesībā pareizs uzturs spēj ietekmēt arī cilvēku finansiālo stāvokli. Kādā veidā? Tiek samazināti tēriņi saldumu un neveselīgo produktu iegādei, kas lielākā laika griezumā ļauj ietaupīt!